Shtatë shtatzënës shtrihet

ON]

Callanetics dhe osteochondrosis qafës së mitrës


Ndrysho lakim kyphosis lordosis ose shkelin marrëdhëniet midis. Osteochondrosis dhe spondylosis. Së bashku me marramendje, zhurmë në vesh, pesha në kokë dhe të tjera simptomat, ndjenja se koka e tij ishte " druri", shpesh i pranishëm në njerëzit me osteochondrosis e shpinë qafës së mitrës dhe rrjedhën e dëmtuar e gjakut në arteriet vertebrale ( vertebral- basilar pamjaftueshmëria). Akupunkturë osteochondrosis qafës së mitrës mund të përmirësojë ndjeshëm pacientin për të rritur të kaluarën e tij emocionale dhe normalizuar metabolizmin e përgjithshëm. Gjithashtu mpirje ndërsa gjumi mund të ndodhë për shkak të problemeve me sistemin endokrin, duke rezultuar në dëmtime për shkak të inflamacion i nyjave, edhe në osteochondrosis e shpinë qafës së mitrës.
Osteochondrosis e shpinë qafës së mitrës dhe / ose të kraharorit - Quite një sëmundje e zakonshme që shpesh shoqërojnë simptomat e ndër brinjëve nevralgji, dhe, natyrisht, cardialgia. Callanetics dhe osteochondrosis qafës së mitrës. Më osteochondrosis qafës së mitrës manifestuar nga dhimbje në shpinë. Mpirje dhe ndjesi shpimi gjilpërash në duart ( në disa raste). Zhvilluar nga rreth 10 teoritë e osteoarthritis: vaskulare, hormonal, mekanike, gjenetik, infektive- alergjik dhe të tjerët. Indikacionet dhe contraindications për akupunkturë janë të ngjashme me ato për terapi manuale. Trajtimi i mpirje të dorës që ndodh gjatë gjumit. Arsyeja mund të jetë formimi i tumorit në shpinë dhe kështu me radhë. Në qafës së mitrës osteochondrosis rekomanduar pushim akute shtrat dhe të. Osteochondrosis e shpinë qafës së mitrës. Shkak i zakonshëm i mpirje është osteochondrosis i qafës së mitrës. Trajtim efektiv për osteochondrosis qafës së mitrës është fizioterapi, shtrihen në shpinë qafës së mitrës duke përdorur pajisje të posaçme, terapi manuale, duke marrë drogë dhe drogë nonsteroidal anti- inflamator që relaksoheni muskujt. Osteochondrosis më e zakonshme osteoporozën e shpinë qafës së mitrës dhe mesit. Zhvillimi i mundshëm i sindromës së arteries vertebrale, karakteristikat e të cilat, në osteochondrosis qafës së mitrës janë marramendje, zhurma në kokën time dhe pamja e qarqeve me ngjyra para syve të mi. Kronike mpirje - një arsye për të parë një mjek për ekzaminim dhe diagnoza. Helmimi nga substancat toksike dhe drogës. Kujtojnë se zgjatje e shpinë qafës së mitrës kryesisht të ndodhë pa simptoma klinike, prandaj nuk zbulohet herët. Të gjitha këto kthesa, të kryer funksion amortizimin e ndihmon trupin tonë në një pryamohozhdenyy drejtë. ( devijim përpara si qafës së mitrës ku ai ka për të përballen me pasojat e thyerjes së rruaza të qafës së mitrës). Karakteristikat e dhimbje koke në osteochondrosis qafës së mitrës Kjo simptomë është dhimbje koke osteochondrosis, një numër karakteristikash, duke përfshirë udhëheqësit se është e pamundur. Nëse ju të ndryshojë pozicionin, duke lëvizur gjymtyrëve, mpirje dhe rivendosur rrjedhën e gjakut është, atëherë ju nuk duhet të shqetësohen. Por ndonjëherë vërejtur kryesisht dhimbje në ballë. Osteochondrosis qafës. Nga natyra, ata mund të shtypni, duke tërhequr, dhemb ose xhiruar. Megjithatë, për të shmangur përparimin e sëmundjes mund të jetë vetëm një hernie në zbulimin e tij në kohë dhe trajtim. Dhimbje në osteochondrosis zakonisht nuk është e lidhur me aktivitet fizik, në vend, në të kundërtën, kjo duket në qëndrim të gjatë në. Mekanizmi i mpirje njëjtë me atë të majë të lartë jastëk dhe rrënjët e këqija krovosnabzhayutsya e nerva kurrizore që janë përgjegjës për funksionet e.


Mjeku i nervozuar