Mjeku cilat artrit arthrosis

]

Zhvillimi i nyjeve të gju pas thyerjes


Të gjitha sëmundjet e kyçit të gjurit shoqërohen me dhimbje të cilat sipas rastit kanë karakteristikat dhe trajtimet e tyre. Zhvillimi Social- emocional. Në artrit reumatoid në kundërshtim pas dhimbjes ushtrim zakonisht zvogëlohet. Tek prejardhja është i nevojshëm fiksimi i nyjeve dhe më pas bëhet fashimi komplet i nyjes dhe i dy nyjeve fqinjie.

Provoni vetë dhe do të heqni qafe dhimbjen tuaj të nyjeve ose në gju në më pak se një muaj! Nga 18 muajsh fëmijët janë zakonisht: Duke eksploruar mjedisin rreth tyre, duke prekur, duke tërhequr çdo gjë që ata mund të shohin dhe të arrijnë. Për të aplikuar masa parandaluese si dhe për të shmangur këmbët hipotermi dhe ruajtjen e peshës normale. Zhvillimi social emocional.
Dhimbje në nyje të këmbëve me intensitet mesatar, si pacientët shpesh thonë - " vuajnë. Në mënyrë tipike, shumë kanë filluar të ankohen për ngurtësi në mëngjes të nyjeve, e cila zhduket pas një shëtitje të shkurtër ( " Rozhodyshsya - bëhet më e. Zhvillimi i osteoarthritis e gju të përbashkët janë njerëz me trashje, pesha e lartë e trupit, gjë që shpjegon ngarkesën madh në gju.
Fëmija juaj qan për periudha të gjata kohore çdo ditë. Një formulë befasuese që do të ndihmojë të ecni më mirë, duke i bërë gjunjtë, këmbët dhe disa ligamente të tjera të funksionojnë më mirë. Pas 2 javësh, merreni një leckë dhe lageni me atë lëngun në kavanoz, pastaj zbatojeni në gjunjë për të zvogëluar dhimbjen. Kërkojnë restaurimin e plotë anatomik dhe funksional, në traumatologjinë e fëmijëve duhet të plotësohen edhe me kërkesën që pas mjekimit të sigurohet rritja dhe zhvillimi i mëtejmë. Ju do të merrni rezultatet më të mira nëse përdorni përzierjen para se të shkoni në shtrat.
Fëmija juaj ende ka probleme me të ushqyerit, pas disa javësh. Ndodh që në mëngjes, kur ngihet nga shtrati pacienti të ndjejë një ngurtësim të kyçit i cili lirohet pas disa lëvizjeve të thjeshta. Lodhja dhe dhimbjet që mund të ndjeni në gju mund të jenë për shkak të moshës, për shkak të ndonjë peshe të rëndë, dëmtimet nga sporti, ose thjesht gjenetike.

Zhvillimi i nyjeve të gju pas thyerjes. Të luajnë afër fëmijëve të tjerë, por akoma jo me ata sepse janë më të vegjël dhe lojrat mund të jenë të rrezikshme ndonjëherë. " Sa shpesh ka dhimbje? Dhimbje të përbashkët në osteoarthritis ndodh pas tendosje fizike ose në fund të ditës. Veprimet për dhënien e ndihmës së parë për rastet e lëndimit të nyjeve ( përdredhja) : Bëhet kompreso me ujë të ftohtë dhe akull. Pas vitit 40 është e dëshirueshme për të forcuar muskujt e këmbëve duke kryer squats, lunges, ushtrime " biçikletë". Demtimet e kockave, kyçeve dhe muskujve. Sheh fytyrën e prindit, kur jeni duke biseduar me të, mesatarisht kur është 6 javësh, me rreze 4 deri në 8 javë. Kjo do të ndihmojë për të mbajtur tonin e muskujve që të mbrojtur gju të përbashkët. Nyjeve lëvizshmëri të kufizuar, veçanërisht pas zgjimit; nevojë për një kohë të gjatë ( ndonjëherë orë) për njerëzit " nuk ra dakord" dhe nuk ndjehen ngurtësi.
Rheumatoid arthritis më shpesh ndikon nyjeve përkohshme dhe kyçin e këmbës. Ka edema ose ënjtje të zonës dhimbshme, skuqje.


Pilula dhe të shtëna për osteoartritimi