Orthosis qira

LON]

Si për të hequr kripë nga nyjet me kripë


Kjo mund të rezultojë në sëmundjen e veshkave që zakonisht e bën urinimin më të shpeshtë dhe me ngjyrë transparente. Zakonisht në Shqipëri përdoret hiri i zjarrit për të hequr hidhërimin e ullinjve por në mungesë të tij ne kemi. Net do ju tregojë sot dy mënyra të thjeshta sesi ju und të largoni njollat e vajit në rroba, duke përdorur kripë ose sodë. Si për të hequr kripë nga nyjet me kripë. Uluni në ujë, në një pozicion të përshtatshëm për 10 deri në 15 minuta.
Përdorni një brushë për të. 4- Heq ndryshkunJu mund të shpëtoni nga ndryshku nëse pastroni me kripë. Konsumimi i shumtë i kripës i bën veshkat të punojnë “ jashtë orarit” për ta hequr atë nga trupi. Ata do të duken sit ë reja. ” në lëkurë me bazë kripën dhe kosin natyral është një mundësi e shkëlqyer për ringjalljen e lëkurës dhe për të hequr qelizat e vdekura. Aplikojeni tek ndryshku dhe lijeni të thahet. Shtresa e fundit duhet të jetë me kripë. Pasi t’ i kemi shtypur të gjithë fillojmë t’ i vendosim në vazo qelqi. Në këtë artikull do të gjeni disa receta me kripë, një produkt me veti pastruese dhe antibakteriale të cilat ndihmojnë për të arritur një pastërti dhe lëkurë të përsosur. 08: 19 - I ftohti nuk ikën nga Shqipëria, si do të jetë moti sot.
Duke gatuar ju mund të keni bërë rrobat tuaja me vaj dhe kjo është vërtet shqetësuese, pasi vaji nuk është i lehtë për t’ u hequr. Nga ana tjetër, mbushni vaskën me ujë të ngrohtë dhe shtoni ½ filxhan kripë në të. Marrim ullinjtë dhe fillojmë t’ i shtypim një e nga një. Përdorni një brushë për të hequr pjesët dhe fshijeni më një pecetë të butë. Përsëriteni 2 ose 3 herë në ditë për disa ditë, për rezultatet më të mira. Vëmë të ziejë ujë me kripë dhe si të ketë marrë valë, fusim në të lulelakrën dhe e lëmë aty për 5 minuta, e heqim nga uji me një lugë me vrima dhe e hedhim direkt në ujë me akull ( blanshim), i nxjerrim shpejt dhe i lëmë të kullojnë.

Duke pasur shumë natrium në trupin tuaj mund të kemi si rezultat humbje të. E mbulojmë vazon me kapak. 4- Heq ndryshkun Ju mund të shpëtoni nga ndryshku nëse pastroni me kripë. Kripë me uthull: përzieni gjysmë filxhani me kripë dhe uthull molle ose rrushi. Vendosni një napë në kokë ose ndonjë kapuç në mënyrë që të çrrënjosen morrat dhe mbajeni për 2 orë. Lijeni për pak kohë dhe fshijeni me një pecë të butë. Bëni një përzierje me kripë, ujë dhe krem guri. Në mëngjes, me anë të një krëhri me dhëmbëza të vogla krihini flokët disa herë dhe më pas lajeni kokën mee ujë të ngrohtë. Për fat të mirë, ka një gamë të gjerë me mjete natyrore që ofrojnë efekte të ngjashme me produktet kozmetike pa një kosto të lartë. 5- Pastron frigoriferinBëjeni frigoriferin tuaj të shkelqejë me pak kripë dhe ujë me gaz. Trajtim me kripë dhe kos natyral “ Piling” në lëkurë me bazë kripën dhe kosin natyral është një mundësi e shkëlqyer për ringjalljen e lëkurës dhe për të hequr qelizat e vdekura. Mësoni si t' i eliminoni me kripë.


Tërhoqi nyjet